Меню сайта

Категории раздела

Наш опрос

Гордишься ли ты что родился в Советском Союзе?
Всего ответов: 89

Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2011 » Декабрь » 1 » 1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом
13:31
1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом

У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила день 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом.
Це пов’язано з тим, що синдром набутого імунодефіциту (СНІД) придбав масштаби пандемії. В даний час понад 41 мільйон чоловік живуть, будучи інфіковані ВІЛ / СНІДом. Найбільше від розповсюдження цього небезпечного захворювання в Європейському Союзі і країнах, що межують з ним, страждає молодь.
В усьому світі в цей день говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що чума ХХ, а зараз вже і ХХI століття загрожує існуванню людства ...
Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1-го грудня 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ / СНІДу. Всесвітній день день боротьби зі СНІДом, який щорічно відзначається 1-го грудня, служить справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу, що розповсюджується по всіх регіонах світу. Організовані зусилля направлені на зміцнення громадської підтримки програм профілактики розповсюдження ВІЛ / СНІД, на організацію навчання та надання інформації з усіх аспектів ВІЛ / СНІД.
Розуміючи всі зростаючі складнощі, пов’язані з пандемією ВІЛ / СНІДу, ООН створила в 1996 році союз шести всесвітніх організацій. Названа Спільної програмою Об’єднаних Націй з проблем ВІЛ / СНІДу (ЮНЕЙДС), програма об’єднує як спонсорів цього спільного проекту Дитячий фонд ООН, Програму ООН з розвитку, Фонд ООН з питань народонаселення; Організацію ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) та Світовий банк. ЮНЕЙДС підтримує довгострокові глобальні проекти з профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу; допомагає боротьбі за права людини незалежно від ВІЛ-статусу, здійснює допомогу країнам в усьому світі за допомогою проведення навчання заходам профілактики, підтримки досліджень з питань ВІЛ / СНІДу і роботи з програмами розширення міжнародного фронту боротьби з ВІЛ / СНІДом.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом став щорічною подією в більшості країн. Хоча 1 грудня визначений як дата для проведення Дня, в багатьох співтовариствах організовується ряд заходів, що проводяться протягом тижнів і днів до і після офіційного святкування.
Символом боротьби з СНІДом є червона стрічка, жодна акція в цій області не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння СНІДу була задумана навесні 1991 року. Її ідея належить художникові Франку Муру. Він жив в провінційному містечку штату Нью-Йорк, де сусідня сім’я носила жовті стрічки, сподіваючись на благополучне повернення своєї дочки-солдата з Персидської затоки.
               Інформаційне повідомлення з нагоди Всесвітнього
                                       дня боротьби зі СНІДом

Подолання епідемії ВІЛ в Україні неможливе без державного фінансування профілактичних програм. Найвагоміший сьогоднішній успіх – зниження темпів приросту захворюваності на ВІЛ-інфекцію – досягнуто завдяки міжнародному фінансуванню. Нуль в бюджеті країни на 2012 рік на профілактику – це недалекоглядність, яку потрібно негайно виправити.
Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом Україні нагадали, що без належної державної підтримки програм профілактики серед найуразливіших груп, країну очікує катастрофа. У щойно оприлюдненому звіті Об’єднаної програми ООН зі СНІДу UNAIDS World AIDS Day Report 2011 є заклик і до нашої країни: «Україна має подвоїти свій бюджет на профілактичні програми та зробити його спрямованим на наркозалежних людей, чоловіків, що мають секс з чоловіками, осіб, залучених у секс бізнес». Невже держава знову знехтує цим дороговказом?
Профілактичні проекти за підтримки Альянсу охопили майже 250 000 представників найуразливіших груп населення. В результаті, стабілізувалась кількість нових випадків ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків та знизився рівень поширеності ВІЛ серед них. Більше того, профілактичні програми вплинули на загальну епідемічну ситуацію – в Україні відбувається зниження темпів приросту захворюваності на ВІЛ-інфекцію. Якщо у 2010 році, цей показник, у порівнянні з 2009 роком, складав 3,3%, то у 2011 році очікується його зниження ще в 11 разів – до 0,3%.
Ці результати головним чином досягнуто завдяки міжнародному фінансуванню, в першу чергу з боку Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). На перспективу Україна виборола й нове фінансування від Глобального фонду у розмірі понад 85 млн. доларів США на реалізацію програми «Створення життєздатної системи комплексних послуг з профілактики ВІЛ, лікування, догляду та підтримки для груп найвищого ризику та людей, які живуть з ВІЛ, в Україні» у 2012-2013 роках. Але ми певні, що такі вагомі міжнародні інвестиції, як у програми лікування, так і у профілактику, допоможуть здолати епідемію лише за умови дотримання державних гарантій.
Хоча оновлений Закон України щодо протидії ВІЛ/СНІД, що вступив в дію у цьому році, та відповідна Загальнодержавна програма надають державні гарантії для програм зменшення шкоди та замісної підтримувальної терапії зокрема, поточний проект державного бюджету не передбачає цільового фінансування профілактичних програм.
Програми профілактики ВІЛ/СНІД не лише практично не фінансуються державою, але й зустрічають чималий спротив, тому ВІЛ-сервісним організаціям доводиться боротися не лише з епідемією. У різних регіонах представникам неурядових організацій та лікарям доводиться у судах відстоювати право реалізовувати програми зменшення шкоди, що гарантуються чинними Законами України. Ми закликаємо керівників держави покласти край криміналізації та порушенню прав представників найуразливіших груп населення, бюрократичним перепонам на шляху програм зменшення шкоди та замісної терапії, оподаткуванню гуманітарної допомоги для боротьби з епідемією, та, нарешті, виділити фінансування для програм профілактики ВІЛ/СНІД. Якщо ми щирі у намірах подолати епідемію ВІЛ/СНІД в Україні, це має бути зроблено!
Поматеріалам сайтів : www.dilovamova.com та
www.aidsalliance.org.ua

Просмотров: 1301 | Добавил: kpu-lebedin | Теги: ленин, КПУ, Сумской обком КПУ, Комсомол, Даниленко В.А., Лебединская организация Компартии У, ветераны | Рейтинг: 5.0/1